Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Відбулася нарада з відповідальними працівниками структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської адміністрацій з мистецької освіти

10 червня відбулася нарада з відповідальними працівниками структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської адміністрацій з питань організації та проведення заходів, до повноважень яких належить реалізація державної політики у сфері мистецької освіти. У нараді, на жаль, не взяли участь представники Хмельницької та Чернівецької областей. 

Нарада проводилася з метою обговорення актуальних питань розвитку фахової передвищої та початкової мистецької освіти, а також узгодження дій зі збору, узагальнення та обговорення пропозицій до наказу Міністерства культури України від 12.07.2018 № 628 «Питання атестації педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури». 

Як відомо, у 2019 році при атестації педагогічних працівників уперше критерії оцінювання роботи педагогічних працівників стали чіткими, вимірюваними та конкретними, що сприяло не лише об’єктивізації процесу атестації педпрацівників, але й можливості проходити атестацію дистанційно. 

Атестацію за оновленими критеріями в минулому році пройшли біля 4 тис. викладачів та концертмейстерів мистецьких коледжів та шкіл, за результатами якої, у тому числі під час проведення стратегічних сесій платформи «Мистецька освіта майбутнього», органами управління у сфері культури та педагогічними працівниками сфери культури були висловлені певні застереження. 

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 був затверджений Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, який заклав нові принципи до організації та проведення підвищення кваліфікації педагогів, а також до системи визнання його результатів. Тому наказ Міністерства культури України від 12.07.2018 № 628 потребує внесення змін.

Для того, щоб максимально охопити думки усіх зацікавлених сторін щодо необхідного корегування окремих положень наказу, МКІП звернулося до структурних підрозділів обласних та Київської міської державних адміністрацій, як до органів, відповідальних за реалізацію політики у сфері мистецької освіти, з пропозицією стати осередками напрацювання необхідних пропозицій та узгодження їх з усіма, кого стосуються атестаційні процедури. Зазначені пропозиції МКІП очікує до 6 липня, для подальшого опрацювання на предмет можливості врахування. 

Для того, щоб зробити цей процес організованим, МКІП запропонувало долучити до напрацювання пропозицій керівників та інших педагогічних працівників, які проходять атестацію у порядку, визначеному цим наказом, включаючи тих, хто працює у фахових мистецьких коледжах відповідної області (м. Києва), а також представників обласних профспілкових осередків у сфері культури та громадських організацій і об’єднань, включно з всеукраїнськими, зареєстрованими на території області (м. Києва), установчими документами яких передбачена діяльність у сфері спеціалізованої мистецької освіти. 

Після 20 липня на основі наданих та узгоджених пропозицій буде розроблений відповідний проект акта, який пройде стандартну процедуру узгодження та затвердження.