Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Відбулося спільне засідання Експертної ради при МІП з незалежним експертом із законодавства у сфері комунікацій Катрін Найман-Меткалф

На запрошення офісу Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації професор Талліннської юридичної школи, Талліннського технічного університету, незалежний експерт із законодавства у сфері комунікацій Катрін Найман-Меткалф розробила аналіз Концепції інформаційної безпеки України.

Сьогодні в рамках засідання Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України професор Катрін Найман-Меткалф зазначила: «Немає принципових розбіжностей в баченні документу. Проблема і мета, з якою його укладено, зрозумілі. Потребує доопрацювання лише викладення, і консенсус буде знайдено. Необхідно постійно вести обговорення задля удосконалення законодавчої бази у сфері інформації та комунікацій. Швидких вирішень проблеми загроз в інформаційному полі не існує».

Міністр інформаційної політики Юрій Стець наголосив: «З метою уникнення помилок нам необхідні експертні висновки міжнародних організацій, але, працюючи над документом, саме українські спеціалісти є найбільш вмотивованими і найбільше заглибленими, оскільки в їхній рідній країні йде гібридна війна, яка приносить реальні жертви. Одним із головних напрямків боротьби з агресором є забезпечення саме інформаційної безпеки України».

Співголова Експертної ради від громадськості, доктор політичних наук, доцент кафедри міжнародних медіа комунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин Сергій Даниленко підкреслив: «Уряд звернувся до середовища фахівців з пропозицією напрацювати Концепцію інформаційної безпеки. Члени Експертної ради з моменту її створення планували, що цей документ стане майданчиком для широких дискусій під час круглих столів в регіонах. Все відбувається за узгодженою дорожньою картою, а експерти оперативно реагують на зауваження і вносять зміни в проект Концепції».

На завершення професор Катрін Найман-Меткалф зазначила: «Я є незалежним експертом з досвідом аналізу законодавства і практик у сфері інформації та комунікації різних країн, але на сьогодні я не готова надати рішення проблем окреслених українськими фахівцями».

Під кінець засідання Катрін Найман-Меткалф зауважила, що за результатами роботи з членами ЕРМІП планує напрацювати академічну статтю щодо терміну «інформаційна окупація».