Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Юрій Стець: «Наступ силових структур Росії на АТR – наступ на останні осередки вільної преси в Криму»

Звернення Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця:

«Корінний народ Криму – України – кримські татари, через свою незгоду із окупацією українського півострова, стали мішенню каральних операцій окупаційної влади Криму.

Вбивства активістів, чисельні обшуки, арешти, штрафи, ув’язнення, карні справи – це приклади системного порушення всіх основних прав людини, які відбуваються на окупованій території. У відношенні до кримськіх татар порушення прав людини поєднується із порушенням колективних прав корінного народу: знищенням органів національного самоврядування, діяльність незалежних національних ЗМІ, створенням бар’єрів для розвитку мови, збереження культурних та релігійних традицій.

Обшуки, що відбулись сьогодні зранку в домівках власника кримськотатарського каналу АТR Лєнура Іслямова, його батька, колишніх генерального директора АТR Ельзари Іслямової та іі заступника, журналіста Лілії Буджурової – це не просто прямий наступ на свободу слова в Криму, це знищення останніх осередків вільної преси.

Телеканал АТR є одним із символів вільного Криму, тиск на який є тиском на весь кримськотатарський народ, тиском на українське суспільство. Вимагаю відповідної реакції від органів прокуратури України.

Мають бути встановлені всі особи, причетні  до порушення прав мешканців Криму, прав кримських татар, прав кримських журналістів, та притягнуті до відповідальності згідно із встановленим законодавством в Україні».