Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Юрій Стець:"На протидію спекуляціям про відсутність українського мовлення на Донбасі ми протиставляємо звіт роботи Комісії"

27 жовтня під час звітної прес-конференції Міністерства інформаційної політики України в Кабінеті Міністрів України, Міністр Юрій Стець зазначив, що попросив свого заступника Тетяну Попову – голову Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, яка діє при МІП, підготувати звіт у напрямку відновлення українського мовлення завдяки роботі Комісії.

«Важливим для мене є те, що Комісія, яка була створена при МІП, зробила велику роботу у напрямку відновлення українського мовлення. Тому я просив голову Комісії – Тетяну Попову підготувати звіт на протидію спекуляціям структур ФСБ про відсутність українського мовлення на Донбасі», – сказав Міністр.

Тетяна Попова виступила з доповіддю про стан відновлення мовлення за результатами роботи Комісії при МІП спільно з Концерном РРТ.

Голова Комісії зазначила наступні виконані пункти:

1. В Маріуполі, Красноармійську та Краматорську Донецькою філією РРТ було введено в експлуатацію телепередавачі для трансляції Донецької ОДТРК.

2. На Литовському передавачі включено мовлення ТК «ІРТА» у Сватово Луганської області.

3. У Старобільську введено в експлуатацію передавач потужністю 5 кВт для трансляції програм Луганської ОДТРК.

4. У Краматорську Донецькою філією РРТ змонтована тимчасова опора висотою 34 м, відновлено трансляцію 13 телевізійних і 5 радіопрограм.

5. У Волновасі Донецькою філією РРТ змонтовано та введено в дію телепередавачі телекомпаній «5 канал», «Студія 1 + 1», «Україна», «Еспресо ТВ» Донецької ОДТРК і УТ-1, радіо FM передавачі радіокомпанії «Радіо 24» і «ТАВР-медіа».

6. У Артемівську Донецькою філією РРТ збільшено потужність передавачів «УТ-1», «Студія 1 + 1» і «5канал».

7. У Костянтинівці Донецькою філією РРТ введено в дію FM передавач радіокомпанії «Люкс».

8. У м. Широкий введено в дію FM передавач «ТАВР-медіа».

9. З радіоцентру Миколаївській області ведеться мовлення надпотужними передавачами 1-єї програми Українського радіо та спеціальних програм Національної радіокомпанії України на хвилях 549 кГц і 1431 кГц.

10. У м. Попасна Луганської області введений в експлуатацію аналоговий передавач потужністю 15 Вт для трансляції телепрограм ЛугТРК на 43 телевізійному каналі.

11. За рішенням Нацради України у Світлодарську замість програми «ТЕТ» транслюється  програма ДонТРК, як більш важлива для аудиторії.

12. У м. Широкий Луганською філією Концерну РРТ введено в дію телевізійний передавач потужністю 1кВт для трансляції програм Луганській ОДТРК на 25 телеканалі.

13. Там же змонтовано за тимчасовою схемою з власних резервів FM передавач потужністю 500 Вт для трансляції програм «Радіо Пульс» Луганської ОДТРК на  99.5 FM.

14. 19.10.2015 РРТ доставив передавач на смт Холми і готує монтаж передавача потужністю 10 кВт після отримання коштів від Казначейства.        

15. Під керуванням Олександра Бригинця встановлено 100 супутникових антен  з українським пакетом мовлення для для бійців на передовій в зоні АТО.

16. На 61-му телевізійному каналі Донецької ОДТРК відновлено українське мовлення у Краматорську.

Таким чином можна констатувати факт, що 95% передавачів, отриманих від Литви та Польщі,  вже встановлено або перерозподілено між каналами в зоні АТО і прилеглих до Росії територіях.

Крім того, Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт передав до МІП України 3 FM-передавача , які буде передано для ДонТРК в зону АТО.  А також МІП та Концерн РРТ надіслали лист Генеральному директору Латвійської державної телерадіокомпанії з проханням надати передавачі (бувших у використані) аналогового телевізійного мовлення 5-10 кВт.  МінФін Латвії підтвердив минулого тижня готовність віддати нам передавачі.

 Подальші плани:

  1. Очікуємо виділення коштів від Казначейства згідно постанови № 778-р від 22 липня 2015 р. «Про виділення коштів на відновлення та поширення системи національного телерадіомовлення на території Донецької, Луганської та Сумської областей».  З 27.10.15 Концерн РРТ розпочинає тендерну процедуру та проводить підготовчі роботи для встановлення антенно-фідерної системи.
  2. Побудова нової вежі. Інститут Шимановського зробив розрахунки та запропонував  висоту телевежі – 180м. РРТ уклав угоду із інститутом. Строк виготовлення тех. документації – 120 днів (має бути готовим 05.11.15). Орієнтовний термін побудови вежі – березень-травень 2016 р. (в залежності від погодних умов).
  3. Для ТРК «ІРТА» Концерн РРТ передав 3 передавачі та готується найближчим часом передати ще 2.
  4. Юристи готують нову постанову щодо виділення коштів на відновлення та поширення системи національного телерадіомовлення.