Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Юрій Стець: «В кабельних мережах світу канал іномовлення UA|TV може дивитися більше 10 мільйонів глядачів»

Мультимедійна платформа іномовлення України з кожним місяцем збільшує свою географію за межами України. Телеканал UA|TV стартував 1 жовтня 2015 року, маючи договори з двома невеликами кабельними мережами Молдови і країн Балтії.

Сьогодні ж телеканал транслюється в чотирьох найбільших кабельних мережах Азербайджану, найбільшій мережі Латвії, двох найбільших мережах Грузії, другій і третій за величиною мережах Польщі, в Ізраїлі, Болгарії, Литві, Естонії, Румунії, підписано договір із Асоціацією кабельних операторів Данії UBOD та Асоціацією кабельних операторів Словенії. Також телеканал доступний в зоні покриття трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galaxy 19 (Центральна та Східна Європа; Східна Європа, Середня Азія та Близький Схід; Центральна та Північна Америка). 

Фактично телеканал UA|TV мають можливість дивитися сотні мільйонів власників супутникових антен, більше 10 мільйонів користувачів кабельних мереж. Не всі оператори надають довідку щодо реальних переглядів, однак, наприклад, в Латвії в травні більше 20 тисяч абонентів хоча б раз вмикали український канал іномовлення.

Щомісяця збільшується відвідуваність сайту Національного інформаційного агентства «Укрінформ»; в травні середній показник відвідуваності склав 53 тисячі унікальних користувачі на день. Важливо відмітити, що це єдиний український інформаційний портал, який виходить шістьма мовами.

Згідно із Законом України “Про систему іномовлення” держава має забезпечити належне фінансування системи державного іномовлення, що передбачається окремим рядком у Державному бюджеті України та становить не менш як 0,06 відсотка видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Однак у зв’язку з тим, що Закон набув чинності після голосування за Державний бюджет, в 2016 році на систему іномовлення не було виділено жодної копійки. 

Нагадаємо, запуск Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ) відбувся 1 жовтня 2015 року. У рамках Мультимедійної платформи іномовлення України, замість супутникового телеканалу «УТР», в ефірі стартував телеканал UATV. «Завжди поруч» – гасло нового мультимедійного проекту. «Відкрий для себе Україну!», «Підтримай Україну!», «Будь з Україною!», «Живи Україною!» – щодня, щогодини, щохвилини, щосекунди звертатимуться до своїх глядачів журналісти UA|TV.