Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Юрій Стець: «Забезпечення прозорості власності є ефективним заходом запобігання маніпуляцій суспільною думкою»

1

 11 червня в Києві відбулася міжнародна конференція «Впровадження ефективного механізму для прозорості медіавласності в Україні», організована Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики та Міністерством інформаційної політики України за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

 В ході заходу було обговорено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення» № 1831.

 Під час свого виступу Міністр Юрій Стець зазначив: “Я послідовно підтримую ініціативи, метою яких є надання споживачу інформації про власників ЗМІ. Я вважаю, що забезпечення прозорості власності є ефективним заходом запобігання маніпуляцій суспільною думкою як для громадськості, так і для самих власників ЗМІ”.

 Свою думку щодо проблематики висловив і посол ЄС, голова делегації ЄС в Україні Ян Томбінський: «Згідно моніторингу медіа висвітлення попередніх виборів, проведених за підтримки спільної програми Ради Європи та ЄС, власники каналів часто диктують редакційну політику телеканалам, ведуть інформаційні війни на телебаченні в передвиборчий період, замість донесення об’єктивної достовірної інформації до виборця».

 За результатами обговорень, провідні експерти в сфері медіа та ЗМІ дійшли висновку, що в Україні мають впровадити дієвий механізм розкриття кінцевих власників та деконцентрації медіа. Присутні на конференції експерти Матіаш Хутер (Австрія), Лаша Тугуші та Кахі Курашвіллі (Грузія) представили досвід своїх країн та сформулювали практичні рекомендації для Україні.  

7