Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Заява Міністерства інформаційної політики України щодо можливого припинення супутникового мовлення телеканалу ATR

Телеканал ATR є унікальним національно-культурним феноменом не тільки України, але й всього світу. Телеканал є безцінним надбанням кримськотатарського народу, відіграє велику роль у збереженні мови й традицій та, в цілому, культури корінного народу Криму.

Позбавлений матеріальної технічної бази, що залишилась на тимчасово окупованій території АР Крим, та за наявності заборгованості перед шведською компанією “SES ASTRA AB”, телеканал ATR опинився в ситуації, що ставить під загрозу його подальше супутникове мовлення.

Українська держава вже зробила крок назустріч органам національного самоврядування кримських татар. За словами Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, в державний бюджет 2016 року на фінансування Меджлісу кримськотатарського народу закладено 60 млн грн. Народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підкреслив, що, незважаючи на те, що телеканал є приватним підприємством, частина цих коштів буде спрямована, у тому числі, на його фінансову підтримку.  

Але в умовах ризиків для подальшого мовлення телеканалу, Міністерство інформаційної політики вже сьогодні направить листа до компанії “SES ASTRA AB” (Швеція) щодо відтермінування дати виконання боргових зобов’язань зі сторони компанії “Атлант-СВ” (ATR).

На найближчому засіданні Уряду Міністерство інформаційної політики України винесе для обговорення та ухвалення рішення щодо сплати наявного боргу ATR, зокрема, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для вирішення проблем Криму.

Міністерство декларує свою підтримку ATR та закликає усіх і кожного, у тому числі компанію “SES ASTRA AB” (Швеція), не допустити вчинення дій та прийняття рішення, що можуть призвести до припинення мовлення кримськотатарського телеканалу.