Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Послуги системи електронного документообігу «ІТ-Еnterprise»

ДК 021:2015:72260000-5 Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-03-25-007236-c

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Мінкультури та ТОВ НВП “Інформаційні технології” було підписано договір від 19.12.2017 № 18/12 про закупівлю програмного забезпечення для підтримки електронного документообігу “ІТ-Еnterprise”. Додатком до цього договору є Ліцензійна угода від 2017, а додатком до неї є ліцензійна Картка строком дії до 2067 року. 05.09.2020 до МКІП надійшов Передавальний Акт позабалансових рахунків від Міністерства культури України, згідно якого, по даним бухгалтерського обліку Міністерства культури України обліковувалося дане програмне ліцензійне забезпечення «IT-Enterprise» та яке, відповідно передано правонаступнику – МКІП. МКІП як правонаступником Міністерства культури України було отримано ліцензійну картку від 22.10.2020 № MKU-2/20-1-лк, щодо права користування програмним продуктом (комплексом) “ІТ-Еnterprise”. Для подальшого використання програмного продукту “ІТ-Еnterprise” необхідно внести відповідні зміни у програмний продукт “ІТ-Еnterprise”, які можливо внести лише знаючи вихідний код ядра продукту. Згідно із свідоцтвом про реєстрацію авторського права на твір dsl 11/08/2016 №67152, авторські та майнові права інтелектуальної власності на комп’ютерну програму “ІТ-Еnterprise” належать ТОВ НВП “Інформаційні технології”. Згідно частини першої статті 8 Закону «Про авторське право і суміжні права» об’єктами авторського права є комп’ютерні програми. Відповідно до п. 3.5. Ліцензійної угоди, Замовнику забороняється розкривати технологію, роз’єднувати, перекомпоновувати, декомпілювати, дизасемблювати або іншим способом намагатися отримати вихідний текст Програмного комплексу. Забороняється використання програмного або апаратного забезпечення, яке дозволить обійти засоби захисту від несанкціонованого використання, що поставляються з програмним комплексом. Згідно висновку ДП «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» від 18.12.2020 № 113/342, ТОВ НВП “Інформаційні технології”, як власник авторських прав на програмний продукт “ІТ-Еnterprise”, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію авторського права на твір № 67152 від 11.08.2016, є єдиним власником і розпорядником вихідного коду ядра програмного продукту “ІТ-Еnterprise”.
Таким чином, внесення змін до програмного продукту не можливо без порушення права інтелектуальної власності ТОВ НВП “Інформаційні технології”.
Згідно абзацу п’ятого частини другої статті 40 Закону України “Про публічні закупівлі”, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності, зокрема, такого існування необхідності захисту прав інтелектуальної власності, як виняток, застосовується переговорна процедура.

Обґрунтування очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення:

В межах затверджених бюджетних призначень та пропозиції учасника переговорної процедури