Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ
Бібліотеки та книговидання

Діяльність бібліотек в умовах війни

МКІП відповідно до законодавства координує діяльність бібліотек, сприяє централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів, здійснює координацію робіт з об’єднання бібліотек в єдину бібліотечно-інформаційну систему та погоджує рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування стосовно реорганізації та ліквідації бібліотек, що перебувають у державній та комунальній власності.

Збройна агресія Російської Федерації проти Україну вже понад рік негативно впливають на бібліотечну сферу: сотні зруйнованих і пошкоджених будівель бібліотек (у т.ч. в областях, що не потрапили в зону бойових дій), понад сотню мільйонів примірників документів бібліотечних фондів знищено агресором, призупинено діяльності закладів або обмежено бібліотечне обслуговування на прифронтових територіях, тощо.

МКІП здійснює постійний моніторинг збитків, завданих культурній інфраструктурі, внаслідок військових дій Російської Федерації проти України. Водночас, Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого проводиться  дослідження на тему: «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії», яке здійснюється шляхом опитування методичних, координаційних та науково-дослідних центрів бібліотек областей – обласних універсальних наукових бібліотек, а також Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва (кількість областей, що взяли участь в опитуванні – 23 + м. Київ).