Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП використає напрацювання науковців для збереження культурних цінностей та фіксації злочинів рф проти спадщини

Сьогодні, 19 жовтня, відбулась міжнародна наукова конференція «Культурні цінності та суспільні практики в період російсько-української війни». Її учасники розглянули практики збереження культурних цінностей та фіксації втрат історико-культурних пам’яток в умовах російської агресії. Напрацювання конференції МКІП планує використовувати при прийнятті управлінських рішень та внесенні змін до нормативно-правової бази.

Для МКІП залишається пріоритетом не тільки збереження музейного фонду України, а й створення умов для ефективної діяльності музеїв й забезпечення охорони закладів. Крім того, МКІП планує вже до кінця цього року отримати програмний продукт для електронного реєстру Музейного фонду України. 

«Всі злочини проти української культурної спадщини мають бути зафіксовані. Алгоритми для цього були і до війни, але вони були досить тривалими. Сьогодні фіксація відбувається швидше, Уряд спростив процедури. Водночас нам важливо синхронізувати наші стандарти з міжнародними, щоб об’єктивно та аргументовано претендувати на прийняття судових рішень про повернення державою-агресором викрадених артефактів або про відшкодування збитків. Для цього МКІП залучає фахівців з ЮНЕСКО та ICCROM», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Він також зазначив, що враховуючи попередній досвід, у кожному музеї мають бути чіткі та дієві інструкції щодо пакування культурних цінностей та їх евакуації, а для збереження цінностей мають створити спеціально обладнані будівлі – депозитарії.

Т. в. о. Міністра наголосив на важливості збереження кадрового потенціалу музейної сфери, а також забезпеченні безперервного освітнього процесу для спеціалістів. Для вдосконалення кадрової роботи особливо важливо почути пропозиції наукової спільноти. 

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Україна має справу з найбільшим з часів Другої світової війни пограбуванням та знищенням музейних колекцій. 

Організатори події: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; Центр дослідження історико-культурної спадщини України Інституту історії України НАН України; Національна спілка краєзнавців України; Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги