Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Мріяв повернутись в український Крим»: у Києві вшанували пам’ять політв’язня Кремля Геннадія Афанасьєва та презентували його книгу

День пам’яті Геннадія Афанасьєва − колишнього політв’язня Кремля, кримчанина та військовослужбовця, який загинув у бою з російськими окупантами на Луганщині відзначили 27 січня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

Також цього дня презентували написану Геннадієм книгу «Піднятися після падіння». 

В основі цієї книги – спогади про перебування у російській в’язниці. На сторінках видання автор розповів сувору правду про країну-ГУЛАГ, російський полон і про те, як, опинившись сам на сам із ворогом, знаходив у собі сили продовжувати боротьбу.

«Вони просто били по голові і животу, одягали пакети на голову та душили. Вони постійно хотіли дізнатися, де терористи, а я повинен був визнати, що я терорист. Мені вдягли протигаз на голову і там був такий шланг, що я не міг дихати», – казав Геннадій Афанасьєв у 2016 році.

Попри те, що книга Геннадія була надрукована державним коштом ще у 2018 році, її повноцінної презентації так і не було. Утім, вшановуючи пам’ять автора, презентацію збірки у формі її читання вирішили все ж провести. 

Організаторами заходу стали Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне підприємство «Центр захисту інформаційного простору України», Національний музей Революції Гідності.

«Геннадій Афанасьєв був героїчною людиною і своїми вчинками це доводив. Для Міністерства, безперечно, важливо зберігати й поширювати пам’ять про всіх українських героїв, про війну, яка насправді ніколи не припинялася, а нині перебуває у своїй гарячій фазі. Наша пам’ять – це і друковані матеріали. Тому важливо поширювати й доносити написане, бо друковане слово закарбовується навічно», – зазначив заступник Міністра культури та інформаційної політики  Тарас Шевченко.

Із початку повномасштабного вторгнення росії до України Геннадій одразу вступив до 130-го батальйону Територіальної оборони 241-ї бригади Збройних сил України та обороняв Київ і область. Згодом із побратимами поїхав на схід країни. Служив під позивним «Тор». Рішення воювати Геннадій Афанасьєв пояснив тим, що хоче бачити свою країну та рідний Крим вільними. 

Упродовж майже десяти місяців повномасштабної війни перебував у зоні бойових дій у Харківській та Луганській областях. Загинув воїн у бою під Білогорівкою на Луганщині 18 грудня 2022 року. Геннадію Афанасьєву було 32 роки.

«Геннадій був сильним – той дух, що був у нього, я не зустрічала більше в жодному з людей. Веселим – він круто жартував та обожнював гострий гумор. Люблячим – любив свою країну й сім’ю. Він був відданим другом, прекрасним батьком і чудовим чоловіком. У день, коли ми вшановуємо пам’ять мого чоловіка, я закликаю вас думати про живих. Я щодня спілкуюся з дружинами та матерями наших військових. Вони спустошені, спантеличені, вони живуть у невідомості та страху щодня. Я закликаю нас усіх дбати про них. Повірте, кожному військовому там, на фронті буде набагато легше, якщо він буде впевнений, що про його сім’ю дбають», – розповіла Людмила Афанасьєва, дружина Геннадія Афанасьєва.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги