Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На 60-й Венеційській бієнале розпочав роботу Національний павільйон України

Сьогодні, 18 квітня, в Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом «Плетіння сіток». До учасників події через відеозвернення звернулась Перша леді Олена Зеленська. 

Фото Роба Баттерсбі. Надані Українським павільйоном

«Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час, я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього і існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас», – сказав Комісар національного павільйону, заступник Міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Темою цьогорічної бієнале є «Іноземці скрізь». Український павільйон реалізує тему інакшості  через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Водночас назва українського проєкту — «Плетіння сіток» — походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни. 

У Національному павільйоні наявні чотири проєкти: інсталяція «Робота» Олександра Бурлаки, фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція «Щирі вітання» Каті Бучацької та відео «Сomfort work» Андрія та Лії Достлєвих. 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду