Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На 60-й Венеційській бієнале розпочав роботу Національний павільйон України

Сьогодні, 18 квітня, в Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом «Плетіння сіток». До учасників події через відеозвернення звернулась Перша леді Олена Зеленська. 

Фото Роба Баттерсбі. Надані Українським павільйоном

«Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час, я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього і існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас», – сказав Комісар національного павільйону, заступник Міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Темою цьогорічної бієнале є «Іноземці скрізь». Український павільйон реалізує тему інакшості  через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Водночас назва українського проєкту — «Плетіння сіток» — походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни. 

У Національному павільйоні наявні чотири проєкти: інсталяція «Робота» Олександра Бурлаки, фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція «Щирі вітання» Каті Бучацької та відео «Сomfort work» Андрія та Лії Достлєвих. 

Вас може зацікавити

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни