Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Передані Нідерландами Україні незаконно вивезені цінні археологічні артефакти зберігатимуться в Національному музеї історії України

21 травня Міністерство культури та інформаційної політики України передало 8 цінних предметів археології до Національного музею історії України на тимчасове зберігання до прийняття рішення МКІП про передачу їх на постійне зберігання. 

Це незаконно вивезені раніше з України та перехоплені нідерландськими митниками наконечники списів та стріл з різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до Середньовіччя.

«МКІП висловлює вдячність митним органам Нідерландів, Інспекції з інформації та спадщини Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів за прийняте рішення про повернення в Україну наших культурних цінностей. Вдячні також МЗС і Посольству України в Нідерландах за супровід справи та транспортування предметів в Україну, Офісу Генерального прокурора за вчасне вжиття заходів реагування та Національному музею історії України за фаховий експертний супровід справи», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, 20 березня 2024 року директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус передав Посольству України в Нідерландах ці предмети й наразі вони повернулись додому. 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду