Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Практику з охорони традиційних ремесел та народного мистецтва додали до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини

Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України практику з охорони традиційних ремесел та народного мистецтва. Про це йдеться в Наказі Міністерства № 650.

Практика здійснюється Національною спілкою майстрів народного мистецтва України (НСМНМУ) та її регіональними осередками. Вона представляє традиційні ремесла і народне мистецтво як частину української нематеріальної культурної спадщини. Також вся практика спрямована на підвищення обізнаності про ремесла й захист видів  ремесел, які опинилися під загрозою зникнення.

Спілка з 1990 року працює з майстрами, групами майстрів, а також з мистецтвознавцями, дослідниками, яким не байдужа втрата навичок традиційних ремесел та народного мистецтва. Крім того, організація працює над стійкою основою для майбутнього. 

Практика поділяється на напрями: 

  • дослідження народних ремесел та народного мистецтва, які стали частиною культурної спадщини;
  • виявлення тих ремесел, які занепадають або знаходяться під загрозою зникнення;
  • дослідження розвитку ремесел;
  • адвокація донесення до громадськості, уряду, ключових установ та організацій важливості ремісничих навичок, передачі знань та умінь від покоління до покоління;
  • підтримка традиційних ремесел та народного мистецтва;
  • охорона народних ремесел та народного мистецтва;
  • підвищення обізнаності та підвищення інтересу до традиційних ремесел та народного мистецтва із залученням майстрів практиків;
  • популяризація як ремесел, так і майстрів, які їх практикують.

Практика базується на цінностях рівного доступу до отримання знань та навичок та інклюзивності усунення перешкод для участі та сприяння повазі до традиційних ремесел у різних громадах. Цьому сприяє діяльність обласних осередків НСМУ. Також серед принципів відкритість демонстрації досвіду майстрів-практиків широкому загалу з метою залучення якнайширшого кола осіб до вивчення, пізнання, перейняття навичок з народних ремесел та народної художньої культури.

Включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України цієї практики дозволить мотивувати та зацікавити прийдешнє покоління традиціями ремесел та збереженням нематеріальної спадщини, а також забезпечити повагу до культурного надбання громад, груп та окремих осіб.

Вас може зацікавити

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка