Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відкрився фестиваль для дітей та підлітків «NEOсвітній Арсенал. Різні разом»

22 вересня в Мистецькому арсеналі відкрився фестиваль для дітей та підлітків «NEOсвітній Арсенал. Різні разом». Це безбар’єрний простір вільної взаємодії через культуру, мистецтво і творчість, спільне отримання емоційного, естетичного і пізнавального досвідів. 

Переглянути фотоальбом

Фестиваль проводиться з акцентом на інклюзії в освіті та культурі. Перебування в просторі фестивалю — це яскрава подорож різноманіттям досвідів та проявів навколишнього світу. Подію супроводжує ярмарок ігор й освітніх продуктів. Захід триватиме до 24 вересня.

У програмі фестивалю п’ять проєктів — провідників у світ мистецтва й співтворчості різних разом, виступи, потокові ігри, воркшопи для дітей, вікторини та квестові маршрути. Чимало з цих подій цікаві не лише дітям, а й дорослим. 

Цьогоріч на фестиваль приїхали багато учасників з різних куточків України, зокрема з Херсона, Харкова, а також із Чернігова та Запоріжжя. Серед них: музеї, громадські та благодійні організації, бібліотеки, заклади шкільної та позашкільної освіти, студії, виробники ігор і навіть Верховний Суд України. Вони представляють власні освітні програми на інтерактивних стендах або пропонують долучитися до різноманітних активностей.

Для відвідувачів фестивалю доступна мапа сенсорної безпеки, із зазначенням зон великого й середнього сенсорного навантаження та зон сенсорної безпеки. Ця мапа корисна тим, хто потребує уникати місць із високим рівнем шуму або яскравого світла. 

Проєкт профінансовано урядами Великої Британії, Канади, США, Фінляндії, Швеції та Швейцарії за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну».

Нагадаємо, історія фестивалю розпочалася 8 років тому. Перші 5 років він проходив під назвою «Арсенал Ідей». Щороку «NEOсвітній Арсенал» відвідує близько 5 000 гостей, здебільшого це діти шкільного віку. 

Гасло фестивалю «Різні разом» було сформульоване ще у 2021 році. Організатори показують різноманіття всіма можливими шляхами — завдяки учасникам, програмі, локаціям та завдяки відвідувачам. 

Пріоритети «NEOсвітнього Арсеналу» — ствердження інклюзії як базової цінності та забезпечення дотримання культурних прав, а головна мета — максимально включити у процес вразливі групи дітей.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури