Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному центрі «Український Дім» відкрилась виставка сучасних українських скульптур «Простори. Межі. Кордони»

Події

Сьогодні, 28 вересня, відкрилась виставка Українського дому «Простори. Межі. Кордони». Подію відвідав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Переглянути фотоальбом

«Ми стикаємося з викликами, які можна пережити і легше пережити, коли ми поєднуємо свої болі, свої турботи з творчістю, або коли ми споживаємо творчий продукт, коли ми дотичні до прекрасного. Поруч із трагічним обов’язково має знайтись місце для високого і високодуховного. Я щиро дякую тим людям, які своєю небайдужістю знаходять оці точки дотику між війною, між трагедією, між надлюдськими стражданнями та одночасно вірою у світле і краще майбутнє, вірою в те, що мистецтво перемагає», – сказав т. в. о Міністра.

Новий проєкт запрошує гостей до рефлексивної подорожі крізь багатогранну природу кордонів і залучає до розмови, яка перетинає межі галерейних стін. Ця виставка — спроба окреслити своє місце в умовах воєнної дійсності, перезібрати власний світ зі шматків реальності, винайти актуальні сценарії життя.

«Раді, що нам вдалося реалізувати цей проект, до якого долучилася дуже багато людей Ми раді, що кураторами стала прекрасна творча група. Ми вдячні всім партнерам, які підтримали цей проєкт, але ми дуже вдячні вам, нашим воїнам, які прийшли сьогодні, за те, що ви в такі важкі часи розумієте важливість і прагнете побачити мистецтво. Ми любимо вас і стараємося працювати для вас», – зазначила у вступному слові Ольга Вієру, директорка Українського дому.

На виставці Українського Дому представлені твори 40 українських митців, які виходять за межі традиційного медіа скульптури на територію нових медіа — об’єктів та інсталяцій. Експонати створені в різноманітних техніках та масштабах: від інсталяції на мілітаристичну тему зі ста об’єктів у центральному залі до скульптурних робіт у камерних і навіть інтимних просторах. 

«Курсуючи поміж смисловими вузлами виставки, відвідувачі зможуть поміркувати над прикладними і метафізичними питаннями: наскільки вразливими є геополітичні рубежі в сучасному світі? чи є особистісні межі рухомими і мінливими? чи реально дотягнутися до кордонів неосяжного простору? А по тому — розібратися з власними обмеженнями і віднайти перспективи», — коментують куратори концепт проєкту.

Виставка триватиме з 29 вересня до 5 листопада в Українському Домі за адресою вул. Хрещатик, 2, м. Київ.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури