Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна і Німеччина посилюватимуть співпрацю щодо захисту культурної спадщини та розвиватимуть безбарʼєрні літературні проєкти 

Сьогодні, 18 грудня, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів онлайн-зустріч з Уповноваженою з питань культури та медіа Уряду Федеративної Республіки Німеччина Клаудією Рот.

Сторони обговорили перспективи подальшої співпраці у збереженні культурної спадщини, літературних ініціатив для людей з порушенням зору, а також взаємодію між культурними закладами України та Німеччини.

Ростислав Карандєєв висловив вдячність за підтримку та допомогу Німеччини у збереженні української культурної спадщини під час повномасштабної війни. Зокрема, за технічну допомогу, таку як пакувальне обладнання та електрогенератори, які допомогли врятувати музейні цінності. Він також повідомив про недавні руйнування бібліотек в Херсоні, зокрема, Херсонської обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки та Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Остання з них не лише служила освітнім закладом, але й була методичним центром, що надавав доступ до літератури для людей з порушеннями зору, і мала обладнання для друкування книжок шрифтом Брайля.

«Ми вважаємо важливим для України сповідувати європейські цінності, які визначають рівень відношення до всіх громадян, включаючи людей з інвалідністю. Ми будемо вдячні німецькому міністерству за спільну програму, спрямовану на задоволення потреб українських людей з порушенням зору, через надання книг зі шрифтом Брайля та аудіокниги. Адже ми вже зараз орієнтуємося на післявоєнний період відновлення України, і для нас важливо запровадити нову філософію діяльності закладів культури», – сказав т.в.о. Міністра.

Ростислав Карандєєв висловив сподівання на співпрацю між німецькими та українськими закладами культури і запропонував ідею спільного розвитку сучасних туристичних центрів та інфраструктури навколо об’єктів культури, а також запропонував можливість патронату над певними українськими інституціями.

«Наприклад, Ельбська філармонія могла б укласти відповідний меморандум про співпрацю з філармонією в Україні. Така співробітництво дозволила б розширити культурні горизонти наших закладів, а, головне, впровадити сучасні форми організації роботи», – підкреслив Ростислав Карандєєв.

Своєю чергою Клаудія Рот підтвердила наміри й далі підтримувати українську культуру, фокусуючись на літературній ініціативі для людей з порушенням зору. Вона також оголосила про початок співпраці з Одеською галереєю і відзначила активну участь українських кінематографістів на Берлінському кінофестивалі та у програмі Європейського фонду солідарності з українським кіно.

Підсумовуючи, Клаудія Рот поінформувала про майбутні ініціативи, зокрема конференцію Recovery Conference та можливість спільної культурної програми з містами.

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги