Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Збройні сили України повертають території, а культура об’єднує суспільство, — Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 19 березня, в Київському академічному драматичному театрі на Подолі проходить VII Міжнародний форум «Креативна Україна». 2024 — Rethinking.Culture/Переосмислення. Культура. 

Переглянути фотоальбом

Перший модуль форуму організатори присвятили переосмисленню ролі культури та креативних індустрій України. Йшлося зміни в сфері та про роль інституцій в розвитку креативних інституцій.

Переглянути відео

«Креативні індустрії люблять свободу. Так вони найкраще розвиваються. Я думаю, що в Україні через свободу індустрія рухається у правильному напрямку», — сказав Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Він розповів, що кожен проєкт Мінцифри, зокрема Дія, надихають велику кількість людей та змінюють споживацьку культуру й додав: «Сьогодні цифровізація вже стала попкультурою в Україні. Коли кожна послуга в Уряді проектується спочатку онлайн, а вже потім, тільки за потреби, офлайн».

«Збройні сили України сьогодні повертають території, а культура об’єднує суспільство. Сьогодні дуже важливо, щоб держава забезпечила «зшивання» всіх течій та інтересів. Це зробити дуже просто. Треба дати рівний доступ до ресурсів усім. Як представникам академічного мистецтва, так і тим, хто шукає нові форми для самовираження», — зазначив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Він також розповів, що сьогодні МКІП спільно з Комітетом ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики працюють над зміною нормативної бази, процедур та їх синхронізацією з європейським законодавством.

«В галузі культури держава точно не може собі дозволити бути не прогнозованою. Бо галузь культури, попри оптимістичні цифри, це не ті об’єми, де втрати можна пережити більш-менш спокійно. Креативні індустрії мають невеликий запас міцності. Тому міняти правила, навіть один раз на рік, це самогубство для культури і вбивство для культурних індустрій. Щоб креативні індустрії в культурі «наростили сала», вони мають розуміти горизонт свого планування. Це 5 років, а краще 10. Вони мають розуміти, що податкові правила для них не будуть змінюватись, що не будуть вручну змінювати ліміти для ФОПів. У культури, на жаль, не такий великий запас міцності. Тому перше, що потрібно, це прогнозованість, стабільність, передбачуваність державних політик. Також важливо зберегти Міністерство культури та інформаційної політики», — підкреслив народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

«Всі ми маємо визнати наскільки критично важливим є захист культури в усіх проявах у такі важкі часи для України. Нам усім також варто визнавати, як культура слугує каталізатором відбудови з підходом, де в центрі є людина. Відбудова має бути кращою, ніж було раніше. Зараз у нас є дуже влучна можливість переконатися, що культура — це той самий інструмент, який забезпечує якість майбутнього для суспільства», — розповіла представниця ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі.

В обговоренні також взяли участь: доктор філософських наук, професор Інституту філософії НАН України ім. Г. С. Сковороди Євген Бистрицький та виконавчий директор Українського дому в Давосі Уляна Хромяк.

Модераторкою дискусії виступила старша радниця Керівника Офісу Президента України Дарія Зарівна. 

Нагадаємо, Міжнародний форум «Креативна Україна» — це найбільша у Східній Європі платформа для обговорення державної політики у сфері культури та креативних індустрій. Захід зібрав урядовців, народних депутатів, українських та закордонних експертів й експерток, креативних підприємців і підприємиць, митців і мисткинь, журналістів і журналісток, аби продемонструвати, як у горнилі війни переосмислюється і зароджується нова українська культура та креативні індустрії.

Організатори заходу: Міністерство культури та інформаційної політики та Український центр культурних досліджень спільно з Design of Changes та Design4Ukraine у партнерстві з Групою Нафтогаз та Федерацією роботодавців нафтогазової галузі.

Форум організовано за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Представництва Європейського Союзу в Україні та Офісу розвитку креативних індустрій при МКІП.

Вас може зацікавити

МКІП працює над цифровою доступністю сайтів українських театрів

МКІП працює над цифровою доступністю сайтів українських театрів

Німеччина передала херсонській бібліотеці імені О. Гончара обладнання, що полегшить доступ до інформації людям із порушеннями зору  

Німеччина передала херсонській бібліотеці імені О. Гончара обладнання, що полегшить доступ до інформації людям із порушеннями зору