Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету  Міністрів  України від  28  грудня 2001 р. № 1768»

Активне

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Міністерство культури та інформаційної політики України повідомляє про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету  Міністрів  України від  28  грудня 2001 р. № 1768» (далі – проект Постанови) з метою одержання зауважень і пропозицій до нього від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

Проект Постанови розроблено Міністерством культури та інформаційної політики України відповідно до пункту 428 Плану пріоритетних дій Уряду, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.03.2023 №221.

Метою прийняття акта є створення зрозумілої та прозорої процедури укладення та погодження охоронного договору на об’єкти культурної спадщини, спрощення процедури погодження охоронного договору, а також створення умов необхідних для практичної ідентифікації стану об’єкта культурної спадщини задля подальшої охорони і збереження.

Прийняття проекту Постанови забезпечить:

  • створення окремих видів охоронних договорів залежно від об’єкта культурної спадщини, а саме відмінність додатків до охоронного договору, що допомагає повністю та належно оцінити стан пам’ятки, спрощує для власника кількість необхідних додатків;
  • застосовує індивідуальний підхід до об’єкта залежно від його просторових характеристик, уніфікуючи підходи до оцінки стану збереження об’єкта та його ідентифікації;
  • оптимізує процедуру укладення охоронних договорі на пам’ятки національного значення, тобто скоротити час, що витрачається на надсилання оригіналів охоронного договору засобами поштового зв’язку, а також частково перевести процедуру укладення такого виду охоронного договору в цифровий формат;
  • створює форму та вимоги до укладення охоронних договорі на щойно виявлені об’єкти культурної спадщини;
  • розмежовує органи охорони культурної спадщини в межах повноважень на укладення охоронних договорів.

Проект Постанови оприлюднено шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Аналіз регуляторного впливу до проекту Постанови оприлюднено шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються протягом місяця з дня оприлюднення проекту Постанови у письмовій та електронній формі за такими адресами:

  • Міністерство культури та інформаційної політики України: вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, E-mail: [email protected]
  • Державна регуляторна служба України: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011, E-mail: [email protected]

Додатки: